5 צעדים פשוטים בעזרתם תוכלו לדאוג לבריאות ולרווחת העובדים בארגון שלכם

תוכן עניינים

מאמרים נוספים
ארגונים רבים היום לוקחים אחריות על בריאות ורווחת העובדים
5 צעדים פשוטים בעזרתם תוכלו לדאוג לבריאות ולרווחת העובדים בארגון שלכם

אין ספק שהתקופה האחרונה גרמה לנו להבין עד כמה חשוב לשמור על בריאותנו, לאכול נכון, לעשות ספורט, להימנע מלחצים מיותרים, על מנת להפחית את סיכון התחלואה במחלות שונות, בינהן כמובן הקורונה. התקופה האחרונה מתכתבת עם המגמה של השנים האחרונות, במסגרתה יותר יותר ארגונים ומקומות עבודה לוקחים על עצמם את האחריות לדאוג לרווחת העובדים, לדאוג להם לפעילויות פנאי, ספורט, לשמירה על תזונה נכונה בעבודה, ואף לעודד את העובדים לערוך בדיקות רפואיות מצילות חיים ועוד.

ארגונים רבים מבינים היום שדאגה לרווחות העובד יוצרת מצב של WIN-WIN עבור כל הצדדים. מצד אחד העובד משפר את אורך חייו ובריאותו, נהנה לבוא יותר לעבודה ומפחית את הסיכון לחלות במחלות, מצד שני הארגונים מקבלים עובד מסור יותר, שיכול לעבוד יותר שעות, שמרגיש יותר הזדהות עם מקום עבודה ושמוכן לתת מעצמו יותר, והתפוקה שלו עבור מקום העבודה עולה בהתאם.

במאמר זה ניסחנו מספר דרכים באמצעותן ארגונים יוכלו לקחת את נושא הבריאות והרווחה לעובדים צעד אחד קדימה, ולהפוך את הארגון שלהם למוביל בכל הנוגע לתחום רווחת העובדים ושמירה על בריאותם, שהוא אחד הגורמים החשובים ביותר לארגון.

5 צעדים בעזרתם תוכלו לשפר בקלות את רווחת העובדים ובריאותם  בארגון שלכם

  1. פעילות גופנית היא רפואה מונעת מהטובות שיש – עודדו את העובדים לקחת חלק בפעילות גופנית במקום העבודה ומחוצה לו. אם יש לכם אפשרות תסבסדו עבורם מנוי לחדר כושר קרוב או אפילו תקימו אחד כזה במקום העבודה. אפשרות נוספת היא לערוך בשעות קבועות מדי שבוע, פעילות גופנית עבור העובדים, כמו קבוצת ריצה, יוגה, פילאטיס, אימוני HIIT, קיקבוסקינג ועוד, כך גם תשפר את הכושרו של העובדים וגם תחזקו את הגיבוש בינהם, מטרה חשובה לא פחות. פעילות הגופנית גורמת לעובדים רבים ליותר פרודקטיבים יותר, שמחים יותר והופכת אותם לעובדים שנתונים מעצמם יותר ומועילים הרבה יותר למקום העבודה.

  1. ארגון בריא מתחיל בתזונה נכונה – מאחר ועובדים מבלים לא מעט שעות היום במקומות העבודה השונים, לא מעט ארגונים דואגים לאספקה מסוימת של מזון ומשקאות במטבח של הארגון, כדי לשפר את רווחת העובדים. חשוב שבמסגרת אותה האספקה, מקומות העבודה יקפידו על מזון בריא, שכולל בין השאר ירקות ומוצרים בריאותיים אחרים. עובד שצורך במקום העבודה מזון בריאות, מצד אחד מעריך יותר את מקום העבודה שדואג לבריאותו, מצד שני לעיתים הוא מביא את אותו מזון לבריאותו ומכניס אותו לאורך חייו גם מחוץ למקום העבודה.

  1. חינוך לבריאות – הגישה היום בקרב ארגונים רבים, היא לקחת אחריות על בריאות העובדים, ולנסות עד כמה שאפשר לחנך וללמד אותם לשמור על תזונה נכונה, כושר גופני ולבצע בדיקות רפואיות מונעות באופן תדיר. אחת הדרכים במסגרתה מקומות העבודה יוכלו לעשות זאת, היא באמצעות כרזות ופוסטרים במקומות העבודה, שמדריכים כיצד לשמור על הבריאות, כגון: אכילה בריאה והימנעות מעישון, בנוסף, להרצאות קבועות, במסגרתן מגיעים מומחים שונים, כגון מדריכי כושר, תזונאים או רופאים, שמסבירים לעובדים על תחום התמחותם, ומהם הצעדים שהם יכולים לעשות כדי לשפר את בריאותם. חלק ממקומות העבודה אף ומגדילים לעשות וממנים אדם שיהיה אחראי על כל נושא רווחת העובדים ובריאותם, שמקפיד אף לשלוח מדי שבוע עדכוני בריאות לעובדים, שכוללים את פעילות הבריאות השבועיים של הארגון, ואף מאמרי בריאות מהתקשורת.

  1. ארגון פעילויות גיבוש וימי כיף – ארגונים רבים היום מבינים שדאגה לרווחת העובדים, עוברת גם בפעילויות כיף מחוץ לעבודה, כגון: הופעות, מופעי סטנדאפ, סדנאות יצירה אוכל, טיולים, מסיבות ועוד. ימי הכיף והגיבוש, משפרים את המצב רוח של העובדים, את המחויבות שלו לעבודה, וגורמים לו להרגיש הזדהות עם מקום העבודה ומטרותיו. פעילות הפנאי תורמת לבריאות העובדים באופן עקיף בכך שהיא מרימה להם את המורל, גורם שלא מעט מחקרים הראו שתורם לבריאות.

  1. הענקת שירותי בריאות מקיפים ומקצועים לעובדים – ארגונים רבים היום מעוניינים לשמור על בריאות ורווחת העובדים, באמצעות סיפוק שירותי בריאות מקיפים ומקצועים מעבר לאלו שמסופקים במסגרת ביטוחי הבריאות של קופות החולים השונות. חברות רבות היום מתחום ביטוחי הבריאות מאפשרות לארגונים לספק לעובדיהם שירותי בריאות מקיפים ומקצועים שכוללים, בין היתר, רופא עד הבית וייעוץ רפואי טלפוני 24/7, קביעת תורים מהירה לבדיקות C.T ו-MRI, בדיקות סקר תקופיות וסקר סרטן, כל סוגי בדיקות ההריון השונות, ייעוץ לגבי מימוש זכויות רפואיות ועוד. אחת החברות שמעניקות שירותים אלו היא MediCare, חברת כתבי שירות רפואיים שמאפשרת לארגונים לספק שקט נפשי ובטחון בריאותי לעובד, בעלות סבירה, וכך העובד יכול לתת מעצמו יותר במקום העבודה.

ארגונים רבים היום לוקחים אחריות על בריאות ורווחת העובד 

כשתקופת הקורונה מביאה עמה עידן חדש בחשיבות הבריאות של כולנו, הדאגה לבריאות העובד מצד הארגון מקבלת משנה חשיבות. ארגונים רבים היום לוקחים אחריות על בריאות ורווחת העובדים ומארגנים פעילויות כושר שונות, ימי גיבוש, מחנכים לתזונה נכונה ובריאות, ואף מעניקים לעובד שירותי בריאות שונים באמצעות חברות מתחום ביטוחי הבריאות שמעניקים לעובד שקט ובטחון רפואי, שקשה להמעיט בחשיבותו הן עבור העובד והן עבור הארגון.

medicare - מדיקר

הגשת תביעה אונליין

להגשת תביעה אונליין יש למלא את כל השדות

רגע לפני שאתם מפספסים את ההזדמנות להצטרף ל-MediCare, השאירו פרטים ותהנו משירותי בריאות מתקדמים ברמה הגבוהה ביותר

הפנייה התקבלה בהצלחה, נחזור אליכם בהקדם.