בדיקת סרטן באמצעות סקר לגילוי מוקדם של המחלה

תוכן עניינים

מאמרים נוספים
בדיקת סרטן באמצעות סקר לגילוי מוקדם של המחלה

מחקרים מראים שאחד מתוך שלושה אנשים יחלה במהלך חייו בסרטן. גילוי מוקדם של המחלה, על סוגיה השונים מפחית את אחוזי התמותה במקרים מסוימים עד 90%, משפר משמעותית את התגובה לטיפול, מצמצם את עלות הטיפול באופן מהותי ומשפר את איכות חיי החולה, בנוסף, ניתן למנוע 50% ממקרי הסרטן באמצעות ניהול אורח חיים בריא, ביצוע מעקב רפואי באופן תדיר וביצוע בדיקת סרטן באמצעות סקר לגילוי מוקדם של המחלה.

מדוע יש צורך לבצע בדיקת סרטן באמצעות סקר גילוי?

לסרטן גורמים רבים החל מנטייה גנטית ותורשתית, דרך אורח חיים לא בריא, הכולל עישון סיגריות וחשיפה מרובה לשמש ללא בקרה, חשיפה לזיהום אוויר ברמה גבוהה וגורמים סביבתיים אחרים ועד וירוסים ושימוש תדיר בהורמוני מין, שמגדילים את הסיכויים להתפתחות המחלה.


המעבר ממצב של טרום התפתחות המחלה הממארת ועד שמדובר בגידול ממאיר ופולשני עומד על שנים ספורות, ולכן גילוי ואבחון מוקדם יכול לחסוך בטיפולים ולהוריד את אחוזי התמותה באופן משמעותי. כחלק מאבחון מוקדם של מחלת הסרטן מבוצעת בדיקת סרטן באמצעות סקר לגילוי המחלה, ואף נעשית התערבות כירורגית מונעת במקרה הצורך. בדיקת סרטן באמצעות סקר, הינה חשובה במיוחד, ויכולה לספק מידע בנוגע למחלה ולסייע למנוע אותה.


האפשרות לבצע את כל הפעולות לאבחון וגילוי מוקדם של מחלת הסרטן מגדילה את הסיכויים למנוע התפתחות של תהליך סרטני. ביום בדיקות אחד מרוכז ניתן לבצע את כל הבדיקות המתקדמות לצורך גילוי מוקדם של אחד עשר סוגי הסרטן השכיחים ביותר כיום והם: סרטן העור, סרטן חלל הפה, סרטן בלוטות המגן, סרטן השד, סרטן הריאות, סרטן השחלה, סרטן הרחם, סרטן צוואר הרחם, סרטן הערמונית, סרטן המעי הגש, בסרטן החלחולת וסרטן האשכים.

כיצד מתבצעות בדיקות סקר לגילוי סרטן:

בדיקת הסרטן מתבצעת במכונים המרכזים את הבדיקות ואת כל המידע המתקבל עד לקבלת תמונה מלאה וברורה, כמה שניתן, על מצבו של הנבדק :

  1. מילוי שאלונים המספקים מידע כמו נתונים תורשתיים, חשיפה לגורמים מסרטנים, מצב רפואי פיזי ומצב רפואי נפשי הרגלי תזונה ואורח חיים.
  2. ביצוע בדיקות רפואיות מקיפות- בדיקת רופאים בתחומים הרלוונטיים, בדיקות דם ובדיקות הדמיה
  3. ראיון עם תזונאית
  4. כל הנתונים משוכללים יחדיו ועוברים לסיכום אצל הרופא המכיר אשר מאשר את הממצאים ושולח את תוצאות הבדיקות ישירות אל הנבדק. במידה ואכן התגלה ממצא סרטני או התחלה של תהליך טרום סרטני מופנה הנבדק לביצוע בדיקות נוספות והמשך טיפול אצל רופא מומחה.

הייחוד של בדיקת סרטן באמצעות סקר במכונים, הוא האפשרות לקבל את כל הבדיקות ביחד תחת מעטפת אחת – ריכוז הבדיקות הרפואיות והמידע הרפואי בצורה כזו שמאפשר אבחון וגילוי מוקדם של מחלת הסרטן.

לקוחות MediCare יכולים לבצע בדיקות סרטן באמצעות סקר, באופן פרטי ובמכונים המובילים ביותר, ללא זמני המתנה ארוכים של קופות החולים ובהשתתפות עצמית נמוכה.

medicare - מדיקר

הגשת תביעה אונליין

להגשת תביעה אונליין יש למלא את כל השדות

רגע לפני שאתם מפספסים את ההזדמנות להצטרף ל-MediCare, השאירו פרטים ותהנו משירותי בריאות מתקדמים ברמה הגבוהה ביותר

הפנייה התקבלה בהצלחה, נחזור אליכם בהקדם.