מהי החשיבות של ביצוע בדיקות לספורטאים צעירים?

תוכן עניינים

מאמרים נוספים
בדיקות לספורטאים צעירים
מהי החשיבות של ביצוע בדיקות לספורטאים צעירים?

עיסוק בספורט מעורר סיפוק רב, חתירה להישגיות ושאפתנות, אך הוא דורש מהספורטאים כושר ובריאות מיטבית, לאורך זמן רב. ענפי הספורט השונים חושפים את הספורטאים לפציעות רבות ומגוונת, לרבות פציעות כתוצאה ממגע פיזי עם היריב או פציעות מאמץ כאלה ואחרות. יש להבין שספורט מקצועני מטיבו, על אף ההנאה והסיפוק הרב שהוא מספק, עלול לא פעם לגרום לעומס פיזי על הגוף, שאם הוא לא מתגלה בזמן באמצעות בדיקות לספורטאים, הוא עלול לסכן את הבריאות.

העיסוק בספורט וכל התשתיות והתנאים הנדרשים היום לספורטאי מקצועי על מנת שייתן את מיטב הביצועים עלו מדרגה בישראל בשנים האחרונות. ניתן לומר שישראל לאט ובזהירות מצמצמת את הפערים שקיימים מול שאר מדינות העולם המובילות בספורט המקצועני על שלל ענפיו השונים. החל מהקמת אקדמיות ספורט, מתקנים ומגרשים, וכלה בספונסרים שנרתמים לטובת קבוצות ספורט וספורטאים אולימפים ומאפשרים להם להיות בראש שקט על המגרש או באולם במטרה לחזור עם הישגים והצלחות.

אילו בדיקות לספורטאים קיימות היום בשוק?

כיום קיים מגוון רחב של טיפולים ובדיקות לספורטאים, שלא היו קיימים בעבר, בינהם: 

  • ייעוץ פיזיולוגי והתווית תוכנית אימון בזמן שגרה
  • בדיקת תפקודי ריאות
  • בדיקות סקר ספורט, הכוללות: בדיקות דם, שתן, בדיקת א.ק.ג במנוחה ובמאמץ, יעוץ  תזונתי, בדיקת הרכב גוף: בדיקת אחוזי שומן ומסת שריר ועוד.
  • בדיקת צריכת חמצן מירבית (VO2max)
  •  טיפולי שיניים כתוצאה מתאונת ספורט
  • סקירות אורטופדיות
  • בדיקות אבחנתיות, בינהן: C.T, MRI ואולטרסאונד

מהי החשיבות של עריכת בדיקות לספורטאים צעירים?

ספורטאים מקצוענים רבים מקדישים את מירב השעות של היום עבור עיסוק בספורט והשגת המטרות התחרותיות השונות. העיסוק היומיומי והאינטנסבי בספורט עלול לא פעם לגרום לפציעות ולמצבים רפואים הדורשים טיפול מקצועי מהיר ויעיל או לחילופין רפואה מונעת שתדע באמצעות בדיקות שגרתיות לאבחן סיכונים בריאותיים בעוד מועד. ספורטאין צעירים רבים לא מכוסים באופן מלא ע"י האגודות או ארגוני הספורט שהם פעילים דרכם. היעדר כיסוי רפואי מספק עבור הספורטאי הצעיר, עלול להביא לסיכון רפואי מיותר עבור הספורטאי ולירידה ביכולת עקב החשש מפציעה. החשיבות של מעטפת בריאותית שלמה ומקיפה עבור הספורטאי היא קריטית על מנת לאפשר לו לתת את המירב על המגרש, אולם או הזירה, ולא פעם היא ההבדך בין הצלחה לכישלון.

הקדמה הטכנולוגית בענף הטיפולים והבדיקות לספורטאים, מאפשר להם להנות ממגון רחב של אמצעים רפואים שלא היו קיימים בעבר.

חוק הספורט מחייב ארגונים לבצע בדיקות לספורטאים

חוק הספורט קובע באופן מפורש שאגודות הספורט, מכוני הספורט, ארגוני הספורט וההתאחדויות או האיגודים לא ישתפו ספורטאים בתחרויות ספורט המאורגנות בידם או מטעמם, אלא אם כן עברו תחילה בדיקות רפואיות על-ידי רופאי ספורט מורשים, המעידות על כשירותם הרפואית. בתקנות הספורט התשנ"ז 1997 קבעו את סוגי הבדיקות והטפסים לפיהם תפעלנה התחנות לרפואת ספורט בהן יבוצעו הבדיקות לספורטאים.

הבעיה היא שלא תמיד אותן ארגונים מספקים את המעטפת השלמה והמקיפה ביותר עבור הספורטאי הצעיר, במקום זה נכנסות חברות מתחום ביטוחי הבריאות הפרטי, ע"י כך שהן מעניקות לאותם צעירים ליווי רפואי מקיף ומעטפת שלמה של טיפולים ובדיקות לספורטאים, שמאפשרים להם להיות בראש שקט ולתת את המיטב שלהם.


MediCare מציעה כתב שירות חדש ומקיף לספורטאים צעירים

אחת מהחברות המובילות בשוק כיום בתחום הטיפולים והבדיקות לספורטאים היא MediCare, שהשיקה לאחרונה כתב שירות חדש וייחודי לספורטאים צעירים עד גיל 17, שכולל בין היתר,ייעוץ פיזיולוגי והתווית תוכנית אימון בזמן שגרה, טיפולי שיניים כתוצאה מתאונת ספורט, התייעצות עם אורטופד מומחה, בדיקות אבחנתיות, תורים מהירים עם זמני המתנה מינימליים, שיקום פציעות ספורט, אביזרים אורטופדים,  בדיקות טרום עונה, פינוי באמבולנס ועוד.

הצטרפות ל-MediCare מעניקה לספורטאי ומשפחתו ראש שקט כדי לאפשר לספורטאי להגיע להישגי שיא, עם שקט רפואי וטיפולי. כל ענפי הספורט מכוסים בכתב השירות לרבות: כדורגל, כדורסל, טניס, אתלטיקה, ג'ודו ועוד. כתב השירות נועד לאפשר לספורטאים  לקבל שירותים רפואיים מתקדמים, המותאמים לצרכיהם המקצועיים.

מעוניינים להצטרף לכתב השירות החדש לספורטאים צעירים? השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.

medicare - מדיקר

הגשת תביעה אונליין

להגשת תביעה אונליין יש למלא את כל השדות

רגע לפני שאתם מפספסים את ההזדמנות להצטרף ל-MediCare, השאירו פרטים ותהנו משירותי בריאות מתקדמים ברמה הגבוהה ביותר

הפנייה התקבלה בהצלחה, נחזור אליכם בהקדם.